Ədliyyə Nazirliyi Azərbaycanda ədliyyə sistemindən məsul qurumdur. Bura dövlət ittihamçısına nəzarət, məhkəmə sisteminin və ictimai asayişin qorunması, həmçinin qanun islahatlarının aparılması aiddir.
Ədliyyə Nazirliyi ölkə daxilində 50-dən çox məhkəməni etibarlı şəkildə birləşdirmək və onların obyektlərində IP-telefoniya sistemini təmin etmək üçün vahid şəbəkə yaratmalı idi.
ED şirkəti 3000-dən çox istifadəçini birləşdirən Azərbaycanın 50-dən çox məhkəməsinə yüzlərlə şəbəkə və IPT avadanlığı çatdırdı, quraşdırdı və istismara verdi.
ED şirkəti tərəfindən hazırlanan həll müştəriyə aşağıdakı məqsədlərə çatmaqla biznes dəyərini artırmağa imkan yaratdı.

The Ministry of Justice is responsible for the justice system in Azerbaijan. This includes overseeing the public prosecutor, maintaining the judicial system and public order, and instituting law reforms.
The Ministry of Justice had to establish a unified network to connect securely over 50 courts across the country and to provide IP telephony in their facilities.
ED delivered, installed and commissioned hundreds of pieces of network and IPT equipment in more than 50 courts of Azerbaijan, connecting over 3,000 users.