Məhkumların İdarəetmə Reyestrinin tətbiqi
Ədliyyə Nazirliyi Azərbaycanda ədliyyə sistemindən məsul qurumdur. Bura dövlət ittihamçısına nəzarət, məhkəmə sisteminin və ictimai asayişin qorunması, həmçinin qanun islahatlarının aparılması aiddir.
Ədliyyə Nazirliyinə Penitensiar, Probasiya və Tibbi xidmət kimi müxtəlif orqanları vasitəsilə bütün məhkumların məlumatlarını asanlıqla idarə etmək üçün vahid, mərkəzləşdirilmiş reyestr lazım idi.  Həll sistemin həssas məlumatları saxlaması, eyni zamanda etibarlı, dayanıqlı və istifadəçi dostu olması baxımından yüksək formada təhlükəsiz olmalı idi.
ED şirkəti sistemin onurğa sütunu olaraq xidmət etmək üçün yüksək etibarlı İT infrastrukturu hazırladı və təqdim etdi. Bundan əlavə, beynəlxalq standartlara uyğun inkişaf etmiş, veb-əsaslı Məhkum və Saxlanılan Mərkəzi Məlumat Sistemini hazırladıq.
Sistem Nazirliyin Penitensiar, Probasiya, Tibb xidmətlərinin ehtiyaclarını ödəyir, istifadə qabiliyyətini artırır və məhkum idarəçiliyinin kritik aspektlərində insan faktorlarını azaldır.
ED şirkəti yüksək detallı biznes təhlili prosesi, layihə planlaşdırma və səmərəli həyata keçirmə vasitəsi ilə Ədliyyə Nazirliyi üçün möhtəşəm, yüksək etibarlı bir həll təqdim etdi.

Implementation of Prisoner Management Registry
The Ministry of Justice of  Azerbaijan is a governmmental agency within the Cabinet of Azerbaijan  in charge of regulation of the justice system, overseeing the public prosecutor, maintaining the legal system and public order and instituting law reforms.
The Ministry of Justice needed a single, centralized registry for all offenders through which its various services – Penitentiary, Probation and Medical – could easily manage offender data. The solution had to be highly secure, as the system would contain sensitive data, and at the same time be reliable, resilient and user friendly.
ED designed and delivered a highly reliable IT infrastructure with inbuilt redundancy to serve as the backbone of the system. In addition, we developed a sophisticated, web-based Prisoner and Detainee Central Information System to international standards.
The system meets the needs of the Ministry’s Penitentiary, Probation and Medical Services, improving usability and mitigating human factors in critical aspects of offender management.
Through a highly detailed business analysis process, project planning and effective implementation, ED delivered a tremendous, highly secure solution for the Ministry of Justice.
• Improving offender management through continuous registration, monitoring and tracking of all offender data.