Təlim və Simulyasiya Mərkəzi üçün müfəssəl İT həllərin tətbiqi
Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin Bakı filialı universitetin ilk xarici şəhərciyidir. 15 sentyabr 2015-ci il tarixində Bakı filialı ilk yüz tələbəsini qəbul etdi. Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin aparıcı professor vəəllimləri universitetin kurikulum və proqramlarına uyğun olaraq Bakı şəhərciyində Ümumi tibb üzrə təlim keçirlər. Tələbələr altı il tam gün təhsil alırlar. Məzun olduqdan sonra Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin diplomunu və ümumi praktik həkim ixtisasını alırlar.
Universitet gələcək həkimlərin praktik bacarıqlarını təkmilləşdirmək və tibbi mütəxəssislərin ixtisaslarını artırmaq üçün Azərbaycanda ilk Təlim və Simulyasiya Mərkəzinin açılmasına qərar vermişdi. Təlim və Simulyasiya Mərkəzi praktiki təlim və əldə edilmiş bacarıq və səriştələrin səviyyəsini qiymətləndirmək üçün ən müasir texnologiyalarla təchiz olunmalı idi.
Universitet İT infrastrukturun layihəsi da daxil olmaqla, müfəssəl İT həllərin təmin edilməsi üçün ED şirkətini cəlb etdi. Bu layihə İT-nin müxtəlif sahələrini əhatə edir: SCS, CCTV, şəbəkə sistemi, audiovizual sistem, PA sistemi, simsiz sistem, IP-telefoniya və girişə nəzarət. Ümumi və xüsusi tələblərini müəyyən etmək üçün müştəri ilə çalışdıqdan sonra sistemləri hazırladıq və uğurla tətbiq etdik.

The Baku branch of I.M. Sechenov First Moscow State Medical University is the University’s first foreign campus. On September 15, 2015, the Baku branch received its first one hundred students. Leading professors and teachers of the First Moscow State Medical University provide training in General Medicine at the Baku campus according to the University’s curricula and programs. Students study full time for six years. Upon graduation, they receive a diploma and the qualification of General Practitioner from the I.M. Sechenov First Moscow State Medical University.
The University invited ED to provide a comprehensive IT solution including the design of IT infrastructure. This project included multiple areas of IT: SCS, CCTV, networking, audio-visual system, PA system, wireless communications, IP telephony and access control. After identification of the general and specific requirements with the customer, ED has designed and successfully implemented the systems.